Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje tryliktą kartą 5-12 klasių pasakoriai,  susirinkę  iš  Žemaitijos regiono mokyklų, stebino  mokytojus, savo bičiulius ar šeimos narius įtaigiu lietuvišku žodžiu. Anot renginio iniciatorės gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Daivos Toliušienės, gyvas žodis niekada nepraranda savo vertės. Todėl ir  renginys šiemet skirtas skaitymo skatinimui, gimnazijos projekto ,,Skaitymo patirčių spalvos“vykdymui, kad niekada nepritrūktų medžiagos pokalbiui! Jaunieji pasakoriai žemaitiškai  ar bendrine kalba pasakojo girdėtas istorijas, lietuvių liaudies kūrinius ar improvizavo pagal situaciją – juk reikėjo klausytojus užburti.

Renginyje netrūko gerų emocijų: publika ir šypsojosi, ir garsiai juokėsi, ir stebėjosi, kaip pasakoriai  taip puikiai savo kalbos mintį perteikia, kad šimtą kartų girdėta istorija visai kitaip nuskamba. O ir istorijas porinimui atsirinktos labai atsakingai. Vieni pasakoriai šiurpino primindami, jog nevalia rūstinti antgamtinių būtybių (laumių, velnių), kiti ragino būti sumaniems ir atkakliai, bet sąžiningai siekti  svajonių įgyvendinimo, treti  įrodinėjo, kodėl šuo pykstasi su kate, ar kodėl ir daktaras miršta. Tikrai daug situacijų apžvelgta –  ant senovinės statinės ar šalia jos atsistojo 17 pasakotojų, o kur dar svečių žodis?..

Šiemet į Pasakorių šventę- konkursą buvo atvykusi viešnia  - Lietuvių literatūros ir  tautosakos instituto darbuotoja,  etnologė Gražina Kadžytė. Moteris džiaugėsi, jog yra organizuojamos tokios jaukios šventės, skirtos gyvam žodžiui! Kalbėjusioji akcentavo, jog kiekvienas pasakotojas yra unikalus, pasakojimą perteikia vis kitaip. Etnologė paragino pagalvoti, kaip lengva buvo pajusti, kas pasakojo savo tekstą, o kas vis dėlto dar nebuvo jo prisijaukinęs“, todėl renginio dalyviams palinkėjo skaityti įdomius tekstus, klausytis istorijų ir tęsti pasakojimo tradiciją - rinktis tokį tekstą, kuris tinka būtent tam žmogui, juk klausytojo neapgausi. Visus vakaronės dalyvius pralinksmino G.Kadžytės  priminimas, jog reikia atsiminti -  ,,geriau ilga dešra negu ilga kalba“.

2016 m. Pasakorių pasakoriumi tapo Lapių pagrindinės mokyklos devintokas Svajūnas Bružas. Apdovanotas padėkos raštu ir pilna taupykle euro centų, laureatas neslėpė džiugių emocijų. Mokinys paatviravo, jog ne pirmą kartą dalyvauja Pasakorių šventėje-konkurse. Ir šįkart Svajūnas tarp bendraminčių jautėsi gerai, konkurencijos nejuto, nes buvę smagu, jauku. Už sėkmingo  teksto apie šuns ir katino nesutarimus pasirinkimą pasakorius yra dėkingas savo lietuvių kalbos mokytojai Astai Gilvanauskienei.
Žiūrovų simpatiją pelnė Gargždų Vaivorykštės“ gimnazistai Tomas Dzedulionis ir Eimantas Jančauskas (mokytoja Rasa Rusteikienė). Vaikinai pasirinko perteikti XXI a. žmonių nuotykius apie nesėkmingą kelionę automobiliu. Jų kalboje dominavo svetimybės, žargonas. Taip pat į šventę beveik kiekvienais metais ateinantis  buvęs XVIII laidos abiturientas Vytautas Barbšys išrinko ir apdovanojo dar vieną išskirtinę pasakorę – Dituvos pagrindinės mokyklos dešimtokę Dovilę Levickaitę. Mergina pelnė simpatijas, nes ir pasakojo, ir dainavo, ir tautiniais rūbais buvo pasipuošusi. Dovilei padėjo jos lietuvių kalbos mokytoja Aurelija Daugėlienė.
  Kas aną vakarą praleido Vaivorykštėje“ su pasakoriais, sakėsi, puikiai pailsėjęs, smagiai pasibuvęs, skanių gimnazisčių kepinių paragavęs. Manau, kad ir pasakoriais galima pasitikėti.

Kornelija Mažionytė, Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazistė

Nuotraukos mokytojo Gintauto Našlėno > VAIZDO REPORTAŽAS