Gegužės 21 d. Karklėje, Žilvičio vasaros stovyklos teritorijoje, vyko Klaipėdos rajono trečiojo amžiaus universiteto (TAU) sportinės žaidynės.  Susirinko per 60 senjorų, atstovaujančių 6 TAU fakultetus.

Stovyklos sporto aikštelėje visų žaidynių dalyvių jau laukė TAU tarybos pirmininkė, Dvasinio tobulėjimo ir psichologijos fakulteto dekanė  Janina Skulskienė  ir Fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos fakulteto dekanė Teresė Džiaugienė.  Jos paruošė rungčių  vietas  ir „išsklaidė“  ankstyvo ryto danguje  tvyrojusius debesis. Atvykę į žaidynių vietą, fakultetų komandų dalyviai  trumpai ir išradingai prisistatė. Vaizdo reportažas

Švietimo centro direktorė Ramutė Sirutienė pasveikino žaidynių dalyvius su unikalia švente – rajono senjorai sportinėse žaidynėse dalyvavo pirmą kartą. Netrukus senjorai pasiskirstė kokiose rungtyse dalyvaus. Varžytis kvietė smiginio, baudų metimo, hel-pongo ir estafečių rungtys. Žaidynių dalyviai turėjo galimybę išbandyti ėjimą su šiaurietiškomis lazdomis. Senjorai mokė vieni kitus, nes ne vienas šią naudingą judėjimo formą taiko žvalumui ir „formai“ palaikyti. Po žaidynių šiaurietiško ėjimo entuziastų Gargžduose tikrai ženkliai padaugės.  Kultūros ir menų fakulteto dalyvių ir jų dekanės Valerijos Jurevičienės laukė ne sportinė, bet kūrybinė užduotis – jūros pakrantės smėlyje sukurti TAU herbo maketą. Visi buvo užimti – reikia išrinkti geriausius rungčių dalyvius, kad spalio mėnesį Klaipėdos rajono TAU  deramai pasirodytų respublikinėje TAU universiadoje Druskininkuose.

Teisėjai turėjo daug darbo fiksuodami rungčių dalyvių rezultatus. Taikliausiai strėles į smiginį mėtė Užsienio kalbų fakulteto dekanė Ramutė Mikelskienė,  Regina Ramanenkienė ir Genutė Paulauskienė. Daugiausiai krepšino baudų įmetė Regina Česnauskienė, Eugenija Stulgienė, Vida Ščelienė ir Algimantas Šimkus. Hel-pongo rungtyje dalyvavo tik  moterys. Taikliausios buvo Teresė Džiaugienė, Nijolė Žuromskienė, Livija Lazauskienė ir Irena Bulbenkienė. Fakultetų komandų estafetėje pralaimėjusių nebuvo – laimėjo ryžtas nugalėti ir rungčių įveikimo džiugesys.   Nuobodžiaujančių nebuvo - laikas prabėgo nepastebimai. Senjorai ne tik rungėsi, bet ir išbandė rungtis savo malonumui. Ne vienas kamuolį, lanką  ar kitą sporto įrankį paėmė po 30 ar daugiau metų pertraukos. Kai kam tai buvo net pirmas kartas.

Po žaidynių visi dalyviai susirinko ant jūros kranto pasidžiaugti Menų fakulteto moterų sukurtu TAU herbo maketu smėlyje. Bangų nuglostytos šakos, įvairių atspalvių akmenėliai išradingų kūrėjų rankom prisilietus virto  įspūdingu TAU herbu. Vieniems jis priminė laivą su iškeltomis burėmis, kitiems knygą su inkaru, kiti įžvelgė net žmogaus veidą – kiekvieno fantazija nežabota! Bet vieningai nutarta – herbas atspindi ir TAU dvasią, ir regioną. Kitų mokslo metų pradžią senjorai pasitiks su TAU vėliava ir herbu, kurį  nuo smėlio ant audinio „perkels“ tautodailininkė V. Jurevičienė.

Po gražių veiklų žaidynių dalyviai susėdo prie stalo pasistiprinti savo suneštinėmis vaišėmis,  išbandyti savų virtuvių  kulinarinius receptus, padainuoti bendrą TAU studentų dainą. Senjorai sukūrė savo himną, kurio žodžiai dar laukia tinkamos muzikos ir suskambės naujų mokslo metų pradžios renginyje. Visus žaidynių dalyvius linksmino TAU studentės Reginos Ramanenkienė nuotaikingos dainos ir muzika. Ji grojo armonika ir kartu būgnu mušė trankų ritmą – kojos kilnojosi ir šoko pačios! Dainų ir muzikos skambesys netilo autobuse visos kelionės į Karklę ir atgal.

Didžiausias atlygis renginio organizatoriams Švietimo centro komandai ir TAU tarybai – džiaugsmu spindinčios senjorų akys, pasitenkinimas naujais potyriais, plačios šypsenos ir veiklų šurmulys. Senjorai nutarė, kad žaidynės gegužės mėnesį turi tapti gražia kiekvienų mokslo metų pabaigos tradicija. Buvimas su linksmais draugais, naujos veiklos, mokėjimas džiaugtis ir gėrėtis paprastais dalykais, teigiamos emocijos ir saulė – geriausias vaistas nuo liūdesio ir ligų.

Už žaidynių aprūpinimą sporto inventoriumi TAU dėkingas Gargždų „Kranto“ ir Dovilų  pagrindinėms mokykloms, Sporto mokyklai ir Visuomenės sveikatos biurui.  Už suteiktą galimybę sportuoti ir gerai leisti laiką ant jūros kranto – nuoširdi padėka „Žilvičio“ viešosios moksleivių  stovyklos administracijai.

Vaizdo reportažas