Džiaugiamės, sulaukę Gargžduose Trečio Amžiaus Universiteto (TAU), kuriame veikia net 6 fakultetai. Susirinko daugiau nei du šimtai žmonių. Tokia klausytojų gausa nustebino universiteto įkūrėjus.

Kraštotyros ir turizmo fakultetą, kurio dekanė „ Kranto“ pagrindinės mokyklos mokytoja Sigita Ivanauskienė, lanko 59 klausytojai. Užsiėmimai vyksta po du kartus per mėnesį.

Pirma išvyka lapkrity buvo į Vėžaičius, kur Vėžaičių kultūros centro direktorė Alma Slušnytė  papasakojo Volmerių dvaro istoriją ir supažindino su centro veikla, naujai įrengta biblioteka. Tą patį mėnesį apsilankę Gargždų muziejuje, sužinojome kaip kūrėsi mūsų miestas, apžiūrėjome ten vykusią parodą.

Gruodžio mėnesį švietimo centro mokykliniu autobusu riedėjome į Dovilų etnokultūros centrą. Didelis šio krašto patriotas Helmutas Lotužis supažindino su Mažosios Lietuvos etnografiniu paveldu bei jos istorija, o etnokultūros centro direktorė Lilija Kerpienė pristatė edukacinę veiklą, parengtą pagal šio krašto žmonių papročius.

Prieš pat Kalėdas pabuvojome „Kranto“ pagrindinės mokyklos geologijos muziejuje „Gargždas“, kuris nustebino eksponatų gausa. Muziejau įkūrėja – mūsų fakulteto dekanė S. Ivanauskienė. Ji pristatė ir išsamiai  apibūdino beveik kiekvieną akmenį ar mineralą, papasakojo kai kurių jų atsiradimo muziejuje istorijas. Tokių mokyklinių geologijos muziejų Lietuvoje tėra tik 5.

Praūžė šventės, pasidžiaugėme Kalėdų senelio dovanomis is sausio mėnesį vėl rinkomės „Kranto“ mokykloje, kur klausėmės Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto jaunesniojo mokslinio darbuotojo Dainiaus Elerto paskaitos“Klaipėdos jūrinis kultūrinis paveldas“. Lektorius papasakojo apie Klaipėdos uosto ir miesto kūrimąsi ir vystymąsi, demonstravo įdomią vaizdinę medžiagą.

Sausio 27dieną 44 Kraštotyros ir Turizmo fakulteto klausytojai išvykome į Kretingą. Restauruotuose Tiškevičių  dvaro pastatuose įrengtos įvairios ekspozicijos: vandens malūne - etnografinė ekspozicija „Saulės ratu“. Kitas dvarui priklausęs pastatas pritaikytas Amatų centrui. Čia pradėta įgyvendinti nauja edukacinė programa „Kretingos dvaro kepiniai“, o nuo 2013 metų atgaivinta dvaro saldainių gamyba, kuri domina moksleivius ir saldumynų mėgėjus.

Mūsų užsiėmimas vyko  Kretingos muziejaus Tradicinių amatų centre. Čia  susipažinome su saldainių gaminimo tradicijomis, pamatėme visą šio skanėsto gimimo procesą, patys savo rankomis gaminome karamelinius saldainius ir gražiai juos įpakavome. Tai buvo geros lauktuvės namiškiams ir anūkams! Muziejaus gido lydimi apžiūrėjome dvaro rūmus, gėrėjomės ir džiuginom akį Žiemos sode, lankėmės naujai įkurtoje ekspozicijoje „Kretingos kaimas“.

Mes esame labai dėkingi Klaipėdos rajono savivaldybei už suteikiamą finansavimą TAU veiklų vykdymui ir švietimo centro darbuotojams: direktorei Ramutei Sirutienei, metodininkams Juliui Adomkui ir Nomedai Skliuderienei, kad ryžosi kurti TAU ir užimti norinčius veiklos senjorus.

Zita Brovkienė ir Angelė Virbickienė
TAU klausytojos
2015 m. sausis 29 d.