6 Klaipėdos rajono mokyklose startuoja nauja tarptautinė ugdymo programa „LIONS QUEST – raktai į sėkmę“. Kovo 18-19 d. Klaipėdos rajono švietimo centre vyko mokytojams skirtas seminaras, kurį kuravo iš Jungtinių Amerikos Valstijų atvykęs Niumano universiteto Švietimo skyriaus dekanas, profesorius Stevenas Dunnas.

Programa – viena populiariausių

Socialinių mokslų daktarė, Socialinio emocinio ugdymo instituto direktorė Daiva Šukytė pasakojo, kad tokio pobūdžio programa – vienintelė Lietuvoje. Ją finansuoja LIONS klubų fondas.
Dr. D. Šukytė džiaugėsi draugišku Klaipėdos rajonu, rajono savivaldybės administracijos parama LIONS Quest programos „Paauglystės kryžkelės“įgyvendinimui rajono mokyklose ir rajono politikų dėmesiu bei labai motyvuotomis mokyklomis. Ji pabrėžė, kad didelę pagalbą teikia Klaipėdos rajono švietimo centras.
„Mokytojai šiandien dalyvauja pirmajame seminare, kurį vedą profesorius iš Amerikos. Ši programa – viena populiariausių pasaulyje. Ją įgyvendina 73 šalys, ji išversta į 32 pasaulio kalbas, o jos būtina sąlyga, – kad kiekviena programa turi būti adaptuota kultūriniam kontekstui,“ – tvirtino D. Šukytė.
Mokslų daktarė teigė, kad programa skirta padėti susiformuoti vaikų pilietiškumo ir lyderystės įgūdžiams.
„Ji siejama su asmeninėmis vaiko kompetencijomis, bendravimo įgūdžiais, mokslas taip pat yra svarbus. Toliau – socialinis sąmoningumas, kad aš nesu vienas pats sau, aš esu žmogus tarp žmonių. Kitas dalykas – kaip priimti sprendimus, spręsti įvairius konfliktus, tai yra tokie asmeniniai įgūdžiai, kurie yra reikalingi kiekvienam žmogui. Klaipėdos rajono mokiniams bus lengviau, kadangi jau yra vykdoma LIONS QUEST Paauglystės kryžkelių programa, kur toms kompetencijoms yra skiriamas dėmesys. Kitas svarbus šios programos komponentas – mokymasis tarnaujant. Kada vaikai patys, vadovaujant mokytojui, stebi savo bendruomenę, ją tyrinėja, ieško, kuo jie gali būti naudingi, ir viską planuoja patys,“ – dėstė D. Šukytė.

Kupini įspūdžių

Kadangi ši programa apima mokymosi per savanorystę sritį, pirmąją seminaro dieną buvo sudarytos keturios mokytojų grupės, kurios vyko į skirtingas vietas: Gargždų socialinių paslaugų centrą, Klaipėdos rajono paramos šeimai centrą, Ugdymo centro „Naminukas“ globos grupę, Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos specialaus ugdymo grupę.
Visi mokytojai džiaugėsi patirtais įspūdžiais.
Rima Tarvydienė, Lapių pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė, kuri su grupe lankėsi „Naminuke“, pasakojo, kad grupės auklėtoja buvo paruošusi pamokėlę.
„Ją organizavo kartu su mumis. Vaikučiai turėjo pasirinkti po savo vadovą. Mes kaip tik buvome 6, kiek ir jų. Kartu dirbome ir džiaugėmės,“ – kalbėjo R. Tarvydienė.
Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos mokytoja Gitana Mizgerienė lankėsi Paramos šeimai centre.
„Buvo keista, nes nežinojome, ką jame veiksime. Atvykus, buvo įteikti trys lapeliai su trijų žmonių pavardėmis, kuriuos šis centras globoja. Mums pasiūlė nurodytais adresais  pas juos apsilankyti. Emocijos ir potyriai buvo nenusakomi todėl, kad mes pamatėme žmones, kurie yra mūsų tautos žiedas, turtas, jie gyvena nepritekliuose, bet yra kupini optimizmo. Mums ir mūsų mokiniams iš jų reikia labai daug ko pasimokyti,“ – įsitikinusi G. Mizgerienė.
Viena iš vykusiųjų į Socialinių paslaugų centrą – Endriejavo vidurinės mokyklos informacinių technologijų mokytoja Virginija Blažienė. Pedagogė pasakojo, jog ten nuvykus labiausiai nustebino labai plati centro veikla.
„Kokį didžiulį darbą dirba centro moterys! Žmonės ten užsiima tapyba ant šilko, pynimu iš vytelių, atlieka medžio darbus, užsiima fotografija ir t.t. O jų rankdarbiai prilygsta meninio lygio kūriniams,“ – džiaugėsi V. Blažienė.
Teigiamų emocijų nestokojo ir Rimgaudas Juozapavičius, Kretingalės pagrindinės mokyklos muzikos mokytojas, kuris aplankė „Kranto“ mokyklos specialaus ugdymo grupę.
„Jie iš karto atvirai su mumis bendradarbiavo, greitai susidraugavome. Pradėjome kartu šokti, dainuoti. Jie mus išmokė savo dainų. Šie vaikai labai mėgsta dainininką Andrių Rimiškį, dainuodami „Mes vyrai“ darė bangas... Mane nustebino tai, kad jie labai geros nuotaikos, džiaugiasi gyvenimu,“ – prisiminė R. Juozapavičius.
Klaipėdos rajono švietimo centro direktorė Ramutė Sirutienė teigė, kad ateityje savo praktinę patirtį mokytojai galės panaudoti įgyvendindami vieną iš sudėtinių programos dalių – mokymąsi  tarnaujant. Mokytojų emocinė patirtis – stimulas mokyti mokinius padėti kitiems ir kartu gauti neįkainojamas gerumo pamokas.

Myli rajoną

Kupinas šiltų įspūdžio iš Gargždų išvyko ir svečias iš JAV. Profesorius Steven Dunn „Gargždų kraštui“ pasakojo ir anksčiau buvęs Klaipėdoje, sakė esąs įsimylėjęs ją ir rajoną.
„Dirbamas čia susidūriau su nuostabiais žmonėmis. Dalyviai yra neįtikėtinai susikoncentravę ir įsitraukę į darbą, mokytojai – labai pasišventę. Man tai labai padeda, kai tenka dirbti su žmonėmis, kurie nori tos informacijos,“ – džiaugėsi S. Dunn.
Profesorius teigė labai tikintis šia ugdymo programa.
„Iš mano pusės yra didžiulis įsipareigojimas tai programai, matau jos privalumus, kuriuos gauna mūsų studentai Amerikoje. Mokiniams reikia pajusti, kad jie gali keisti pasaulį, kad jie turi balsą ir gali kažką svarbaus nuveikti. Ši programa yra mano gyvenimo aistra, giliai tikiu tuo, ką darau, skyriau programai labai daug savo gyvenimo laiko,“ – sakė S. Dunn.