Š.m. kovo 31 d. – balandžio 3 d. Klaipėdos rajono švietimo centre vyko mokymai moksleiviams „LOG IN – saugumas man patinka“. Per 4 dienas dviejose mokymų sesijose  aktyviai dalyvavo net 162  7 – 10 klasių Klaipėdos rajono moksleivių iš Agluonėnų, Gargždų „Kranto“, Dovilų ir Lapių pagrindinių ir Endriejavo vidurinės  mokyklų, Gargždų „Minijos“ progimnazijos, Priekulės I.Simonaitytės ir Veiviržėnų J. Šaulio gimnazijų. Mokymai vyko pagal Moterų informacijos centro Lietuvoje įgyvendinamą ir DAPHNE III programos remiamą tarptautinį projektą „LOG IN – saugumas man patinka“.

Mokymus vedė Moterų informacijos centro lektorė Rugilė Butkevičiūtė ir socialinės reklamos agentūros Nbranded atstovė Kamilė Butkevičiūtė. Mokymų metu moksleiviai buvo supažindinti ir diskutavo apie lyčių lygybę, stereotipų įtaką paauglių gyvenimui ir profesijos pasirinkimui, smurtą santykiuose tarp paauglių, patyčias mokykloje ir elektroninėje erdvėje, saugumą socialiniuose tinkluose. Mokymų metu mokiniai buvo mokomi kaip reikia saugiai elgtis Facebook ir kituose socialiniuose tinkluose, dalyvavo praktinėse užduotyse ir kūrė kovos su patyčiomis savo mokykloje planus.

Pasak mokymų  lektorių, norint veiksmingai kovoti su patyčiomis, reikalingi kompleksiniai veiksmai mokyklose: seminarai apie saugumą socialiniuose tinkluose ir patyčias moksleiviams bei jų mokytojams, socialiniams pedagogams ir tėvams, įvairios socialinės akcijos mokykloje skatinančios nepakantumą tiek tiesioginėms, tiek elektroninėms patyčioms. Moksleivių nuomone, mokyklose taip pat reikėtų vykdyti daugiau veiklų, kurių metu kiekviena klasė galėtų įsitraukti į įvairius žaidimus skatinančius vienas kito pažinimą ir draugišką elgesį.

Balandžio 22-25 d. vyko trečioji mokymų sesija, kurioje su mokiniais ir mokyklų psichologais bendravo vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys. Po 3 mokymų sesijų, mokiniai kartu su mokyklų psichologais padedami projekto lektorių parengė programą „LOG IN – saugumas man patinka“ ir patys pasidalino įgytomis žiniomis su savo mokyklų bendraamžiais ir bendramoksliais. Mokymus Klaipėdos rajone inicijavo Klaipėdos rajono švietimo centro direktorė Ramutė Sirutienė, kuri pakvietė lektorius atvykti į švietimo centrą bei kartu su švietimo centro komanda maloniai prisidėjo prie sėkmingo mokymų įgyvendinimo.

Gegužės 26 d. projekto renginiai tęsėsi –2 atstovai iš kiekvienos projekte dalyvavusios mokyklos rinkosi į Švietimo centrą. Vadovaujami jaunųjų lektorių Rugilės ir Kamilės jie mokėsi kurti trumpus edukacinius filmukus prieš patyčias. Kūrybinėse dirbtuvėse mokiniai ir rašė scenarijus, ir vaidino, ir mokėsi montuoti filmukus.

Gegužės 27 d. visos projekte dalyvavusių mokyklų komandos susirinko į baigiamąjį renginį. Gausų renginio dalyvių būrį pasveikino Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Nijolė Gotlibienė. Projekto vadovės apibendrino pasiektus rezultatus ir pasidžiaugė jo sėkme. Mokiniai pristatė, kaip jiems sekėsi gautas žinias perteikti savo mokyklų bendraamžiams ir bendramoksliams. “Daugiau tokių renginių – mielai dalyvausime!“,- teigė pasisakančių mokinių komandos. Ir projekto vadovės, ir mokytojai džiaugėsi jaunųjų lektorių sėkme. Visos mokyklų komandos buvo apdovanotos vertingomis dovanomis ir Padėkos raštais. Bet svarbiausia, kad informacija apie saugumą socialiniuose tinkluose, patyčių galimybę pasiekė šimtus bendraamžių! Puikiai padirbėjo visi jaunieji lektoriai, bet ypač pasižymėjo Gargždų  „Minijos“ progimnazijos moksleivės, kurios savo įgytomis žiniomis dalijosi su daugiau nei trimis šimtais bendramokslių. Susidomėjimo sulaukė kūrybinėse dirbtuvėse sukurti edukaciniai filmukai – nedaug, trupučio dėmesio ir draugiškos šypsenos tereikia, kad galėtume geriau jaustis ir būti saugesni. Gargždų  „Kranto“ pagrindinės mokyklos 8 c klasės moksleivių FORUMO teatras nepaliko abejingų nei mokytojų, nei moksleivių. Vadovaujami spektaklio režisierės mokytojos Rasos Rusteikienės, jie improvizavo kasdienę „kovą“ mokykloje už savo būvį. Aštuoni  kovos raundai privertė visus suklusti, pažvelgti į situacijas „iš šalies“ ir padaryti išvadas. Forumo teatro spektaklio įrašas bus naudojamas rajono mokyklose kaip vaizdinė medžiaga situacijų - „kovų“ analizei ir išvadoms klasių valandėlėse. Renginio pabaigą vainikavo muzikinės grupės „Sweetsalt“  iš Vilniaus atlikėjo Roko Dobužinsko solinis koncertas. 

LOG IN projekto tikslas – mažinti smurtą lyties pagrindu skatinant jaunimą atsakingai naudotis socialiniais tinklais ir  vengti patyčių elektroninėje erdvėje. Daugiau apie projektą: www.lygus.lt/login

Gegužės 27 d. vyko baigiamasis projekto LogIn-saugumas man patinka“ renginys. Vaizdo albumas >>>