Kovo 28 d. iš pat ryto į J. Lankučio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrių sugužėjo didelis būrys Gargždų miesto ikimokyklinių įstaigų priešmokyklinių grupių ugdytinių, ir jų pedagogių.

Visą savaitę priešmokyklinukai gyveno tuo pačiu – Patyčioms „Ne“ – draugystei „TAIP“. Kūrė, dainavo, piešė, dalinosi patarimais, deklamavo apie draugystę bei pagarbą vieni kitiems.

Vykę renginiai leido suvokti kas tai yra patyčios, kaip išvengti jų, bei kaip reikia džiaugtis šalia esančiais draugais, su kuriais esant nesėkmei, galima kartu paverkti bei paliūdėti, o aplankius džiaugsmui – kartu pasijuokti.

Vaikų literatūros skyriaus patalpose jau treti metai miesto priešmokyklinukai dalijasi vieni su kitais nuveiktais darbais draugystės tema. Padedami pedagogių  Editos Girijotienės (lopšelis-darželis ,,Ąžuoliukas“),  Genrūdos Grykšienės  ir Jūratės Dirškienės (Ugdymo centras ,,Naminukas“), Janinos Ložienės  ir  Irenos Bagdžiūnienės (lopšelis-darželis ,,Gintarėlis“), Adelės Jankauskienės ir Dalios Kuprelienės (lopšelis-darželis ,,Saulutė“)   pristatė „Draugystės knygas“ .

Pirmuosius knygų puslapius puošė pačių ugdytinių sukurti ekslibrisai.  Renginyje skambėjo dainelės, eilėraščiai, ugdytinių, pedagogių ir tėvelių mintys apie draugystę.

Knygiukė – bibliotekos vedėja Daiva Ringienė – džiaugėsi  vaikų sukurtomis knygomis, kurios papildys bibliotekos lentynas, ir pakvietė visus po dideliu ,,Draugystės skėčiu“. Knygiukė   kvietė vaikus draugauti, o iš kartais pasitaikiusio kivirčo - pasijuokti.  Juk draugystė – vienas didžiausių gyvenimo džiaugsmų,  nes be draugų ir saldainis neskanus...

Renginio pabaigoje nuskambėjusi bendra daina kvietė draugauti, pabūti vėl kartu ir kitais metais.

Rima Butkuvienė, Gargždų ugdymo centro ,,Naminukas“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui