erasmus projekto a cultural heritage a great future dalyviu susitikimas kretingaleje2022 m. balandžio 25–29 d. Kretingalės pagrindinėje mokykloje įvyko 4-asis tarptautinio Erasmus+ projekto “ A cultural heritage a great future” dalyvių susitikimas. Mus aplankė svečiai iš Rumunijos ir Turkijos, o dalyviai iš Ispanijos, dėl susidariusios karinės situacijos Ukrainoje, neatvyko.

 Mobilumo savaitė prasidėjo nuo svečių sutikimo mokykloje. Sveikinimo žodį pasakė Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas ir mokyklos direktorė Jurgita Alčauskienė. Mokiniai susirinkusius svečius pasveikino liaudies dainomis ir šokiais. Svečiai iš Turkijos ir Rumunijos supažindino visus su savo mokyklomis ir krašto tradicijomis.

Visos mobilaus vizito dienos buvo labai intensyvios ne tik kelionėmis, bet ir edukacijomis. Svečiai kartu su mūsų mokyklos mokiniais lankėsi Pajūrio regioniniame parke; vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejuje Nasrėnuose; Kretingos muziejaus Tradicinių amatų centre; Palangos gintaro muziejuje; Ventės rago ornitologinės stoties paukščių migracijos ekspozicijoje; Lietuvos jūrų muziejuje; etnografinėje pajūrio žvejo sodyboje. Keliaudami po Kuršių Neriją svečiai mėgavosi unikaliu žmogaus ir gamtos kūriniu, apsilankė Juodkrantėje, Nidoje.

Didelį įspūdį atvykusiems svečiams paliko dalyvavimas mūsų mokyklos rengiamoje Etnokultūros projekto „Mažais žingsneliais po Mažąją Lietuvą” dienoje. Jie turėjo galimybę praktiškai išbandyti pačius įvairiausius Mažosios Lietuvos tradicinius amatus ir paragauti autentiškų lietuviškų valgių. Kretingalės kultūros centre buvo surengtas Girkalių skyriaus folkloro ansamblio “Žiogupis” pasirodymas (vad. Svajūnė Anužienė). Svečiai susipažino su lietuvių tautinių kostiumais, jų savitumu, pasiklausė autentiškų lietuviškų dainų ir, žinoma, nuotaikingai trepsėdami visi renginio dalyviai įsitraukė į lietuvių liaudies šokių sūkurį.

Labai džiaugiamės, kad šis susitikimas svečiams paliko didleį įspūdį. Atsisveikindami partneriai dėkojo už galimybę pažinti mūsų kraštą, įdomiai, turiningai  ir aktyviai praleistą laiką. Tikimės, kad užsimezgusi nuoširdi draugystė gyvuos ir už Erasmus+ projekto „A cultural heritage a great future” ribų.

VAIZDO REPORTAŽAS >

Mokytoja A. Papievienė, projekto koordinatorė V. Pilibaitienė

Projekas yra finansuojamas iš Erasmus+ programos ir remiamas Europos komisijos, Lietuvoje programą administruoja Švietimo mainų paramos fondas